x

Google Pixel 3: 5 работи кои очекуваме Google да ги подобри

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Јули, 2018 од GSM.mk

За три месеци од сега, Google ќе ги најави своите нови премиум уреди - Google Pixel 3 и Pixel 3 XL. Иако веќе се појавија голем дел информации за нивните спецификации, направивме кратка листа на перформанси кои се надеваме дека компанијата ќе ги подобри:

1. Поквалитетен дисплеј

Google Pixel 3 wish-list: five things we wish Google improved

Една од најголемите недостатоци кај Pixel 2 беше лошиот квалитет на дисплејот. Доколку само малку го поместите под различен агол, сите бои се мешаа и се забележуваше чудна нијанса на сино. Кај Pixel 3 серијата, очекуваме поквалитетни панели.

2. Достапност на повеќе пазари

3. Фокус на дизајнот

Image courtesy of Phone Designer

Pixel телефоните имаат карактеристичен дизајн со стаклена конструкција и црно-бел заден дел - компоненти кои дефинитивно им се допаѓаат на корисниците. Но, кога ќе го фатите во рака, многу потешко е да бидете возбудени од дизајнот - има големи рамки, карактеристика која сите премиум телефони веќе ја отфрлија. Се надеваме и Google.

4. Поквалитетни звучници

Google Pixel 3 wish-list: five things we wish Google improved

5. Безжично полнење

Google Pixel 3 wish-list: five things we wish Google improved

Можеби не е непоходно, но убаво би било новите Pixel телефони да вклучуваат безжично полнење. Што велите?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.