x

Google: Повеќе од 20 апликации кои треба да ги избришете од вашиот уред!

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 08 Јули, 2020 од GSM.mk

Google објави листа на нови апликации кои може да се небезбедни за сопственикот и беа избришани од Play Store..

Google постојано се обидува да ги подобри услугите и да ја зачува безбедноста за своите корисници. Неколку пати годишно, компанијата објавува листа на апликации кои биле отстранети од Play Store поради прекршување на некое од правилата на компанијата.

Овој пат, станува збор на листа на 25 отстранети апликации, кои е препорачливо и вие да ги избришете доколку ги имате, бидејќи може да се опасни за уредот и вашата приватност:

android apps

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45