x

Гребење, палење, виткање: Дали најевитиниот iPhone XR е издржлив?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 05 Ноември, 2018 од GSM.mk

Откако дознавме што има во внатрешноста на iPhone XR, време е да зборуваме за дизајн на 6.1 инчниот уред, однсоно за неговата издржливост..

Како и сите други уреди, iPhone XR помина низ стандардните тестови на "професионалниот смартфон уништувач", JerryRigEverything. Што не е во ред со iPhone XR? Според видеото, многу работи. 

Имено, доколку сте во потрага по 6.1 инчен уред во различни бои и висока цена, iPhone XR е одличен избор. Издржливоста не е проблем.. се додека внимавате на неговата стаклена конструкција.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.