x

Honor го претстави Magic V - смартфон на преклоп

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Јануари, 2022 од GSM.mk

Honor денеска официјално го претстави својот прв смартфон на преклоп.

Станува збор за моделот Honor Magic V кој е на преклоп исто како и уредите Samsung Galaxy Z Fold, односно комбинира голем внатрешен екран на преклоп со помал надворешен екран кој може да се користи кога уредот е преклопен. Денеска беше официјалното претставување – верзијата со 256 GB интерна меморија ќе чини околу 1569 долари, а продажбата почнува на 18 јануари.

Уредот има внатрешен екран на преклоп со 7,9-инчен екран со резолуција 2272х1984 пиксели, фреквенција на освежување од 90 Hz и формат 10:9, што значи дека е малку поголем од внатрешниот 7,6-инчен екран со резолуција 2208х1768 пиксели. Од Honor тврдат дека внатрешниот екран на Magic V делува како да се користат два екрана со формат 21:0 еден покрај друг.


Екстерниот екран е малку поголем и изнесува 6,45 инчи. Од Honor велат дека поради ова, уредот ќе биде попрактичен кога корисникот не сака да го отвори.

Magic V e достапен во портокалова, сребрена и црна боја, а може да издржи 200.000 отворања. Го движи најновиот процесор Snapdragon 8 Gen 1, има 12 GB RAM и 256 или 512 GB интерна меморија. Го напојува батерија од 4750 mAh која поддржува 66W полнење и до 50% се полни за 15 минути.


На задната страна се три камери од 50 MP, главна, ултраширока, а напред се две камери од 42 MP.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 3

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45