x

HTC U12 Plus: Сите нови функции

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 24 Мај, 2018 од GSM.mk

HTC U12 Plus официјално беше претставен и е најдобриот смартфон на компанијата за оваа година. Да погледнеме што го прави толку посебен:

1. Edge Sense 2: Нова и подобрена технологија

2. Дуален систем камери со портер опција

3. Покомпактна големина


4. Подобрено аудио


5. Проѕирна верзија


6. Qualcomm Snapdragon 845


7. 2:1 LCD екран


8. Водоотпорност


9. Брзо, но не и безжично, полнење


10. Скенер за отпечатоци + Face ID


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.