x

Huawei MediaPad M5 8 и 10: Спецификации и достапност

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 20 Февруари, 2018 од GSM.mk

Иако Huawei нема да претстави нови смартфони за време на MWC 2018 настанот, кинеската компанија ќе претстави нови Andorid таблети под MediaPad брендот..

Наводно, еден од нив е Huawei MediaPad M5 8. Таблетот ќе доаѓа со 4GB RAM и 32GB меморија. Неговата цена во Европа ќе биде 380 евра. Малку поголемиот MediaPad M5 10, ќе нуди исто толку меморија, но ќе чини 420 евра.

Последно, MediaPad M5 10 Pro ќе нуди 4GB RAM и 64GB меморија. Станува збор за премиум Andorid таблет, чија цена ќе биде 520 евра. Покрај таблетите, Huawei ќе претстави и Bluetooth звучник, наречен SoundStone, кој ќе биде компатибилен со MediaPad M5 моделите. Неговата цена ќе биде 40 евра.

Huawei SoundStone Bluetooth звучник

Huawei SoundStone Bluetooth speaker

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.