x

Huawei Watch GT Runner станува глобален со цена од 299 евра

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 27 Јануари, 2022 од GSM.mk

Huawei го претстави Watch GT 3 уште во октомври како дел од европското претставување на паметниот телефон nova 9, а сега го носи својот следен уред за носење на Стариот континент.

Watch GT Runner е најновото дополнување на портфолиото на Huawei и доаѓа со лесно тело, подобрен дизајн на антената и исто одлично траење на батеријата и лични фитнес карактеристики.

Huawei Watch GT Runner arrives on the global scene with a €299 price tag

Watch GT Runner е достапен во Кина од ноември и не го започнува своето глобално претставување. Нејзиното куќиште од 46 мм има кружен AMOLED екран од 1,43 инчи, пулс TruSeen 5,0, вградено позиционирање GNSS и ветувачко траење на батеријата од 14 дена.

Дизајнот на часовникот е направен на таков начин антените да бидат надвор од кружниот дел од телото, а тоа ќе го подобри сигналот и покриеноста при комуникација со сателитите L1 и L5. Софтверот е HarmonyOS 2 кој доаѓа во комплет со тренер за вештачка интелигенција за тркачи на отворено.

Huawei Watch GT Runner arrives on the global scene with a €299 price tag

Цената на уредот за носење е 299 евра. Huawei нуди неколку зделки или пакети за најжелните купувачи - корисниците во Германија можат да добијат пар Freebuds 4i бесплатно, како и едногодишно членство за Adidas Running Premium.

Француските клиенти ќе добијат Huawei Scale 3 бесплатно, додека Италијанците можат да се одлучат да го добијат звучникот Huawei Sound Joy за само 50 евра повеќе, наместо да ја платат целосната цена од 150 евра.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.