x

Huawei закажува настан за лансирање на нов производ за 21 октомври

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 13 Септември, 2021 од GSM.mk

Huawei закажа настан за лансирање на нов производ за 21 октомври во Виена, кој ќе започне во 15 часот по средноевропско време, а домаќин ќе биде г -дин Дерек Ју - претседател, Централна Источна Европа, Нордика и Канада, Huawei Consumer Business Group.

Huawei не го откри името на производот (ите) што ќе ги лансира на 21 октомври, но поканата што ја добивме од компанијата вклучува паметен телефон, што сугерира глобално деби на серијата P50 објавено во Кина во јули.

Велиме поставата P50 бидејќи серијата Mate 50, наводно, е откажана оваа година. Сепак, може да го видиме и меѓународното деби на nova 9, кое ќе биде претставено на 23 септември во Кина.

Заокружувајќи се на поставата P50, имаме два модели - P50 и P50 Pro. И двете се со примарни камери од 50MP, но верзијата со ванила се напојува со Snapdragon 888 SoC, додека во Pro варијантата има чип Kirin 9000 на чело. Овде можете да ги проверите деталните спецификации на P50 и P50 Pro.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.