x

Играта „Tony Hawks Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Категорија: Забава Објавено на 25 Февруари, 2021 од GSM.mk

Видеоиграта „Tony Hawk’s Pro Skater“ се враќа на мобилните платформи, но нема да биде достапна за Game Boy Advance.

„Tony Hawk’s Pro Skater“ 1 и 2 пристигнуваат на рачната конзола Nintendo Switch ова лето, а пред тоа ќе бидат достапни за PS5, Xbox Series X и S, односно од 26 мај.

Игрите ќе имаат подобрени ефекти, PS5 и Xbox X ќе поддржуваат 4К резолуција при 60 fps и 1080p при 60 fps.

Верзијата на играта за Switch ќе биде иста како на оригиналот кој се појави во септември 2020 година. Нарачките се во тек.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.