x

Infinix работи на адаптер за брзо полнење од 160W

Категорија: Занимливости Објавено на 10 Јуни, 2021 од GSM.mk

Infinix е компанија за смартфони со седиште во Хонг Конг која се фокусира на развој на пазари како Нигерија, Египет и Индонезија. Производителот е познат по доставата на многу цврсти спецификации за цената, наместо за иновативните иновации во индустријата, но ова може да се промени. XDA-Developers сподели фотографија од претстојниот брз полнач со бренд Infinix 160W, наменет за употреба во иден мобилен телефон.

Адаптерот на фотографијата сигурно изгледа огромно, како што се очекува за оваа моќна тула. Нејасно е кога ќе видиме телефон подготвен да го искористи, но сега не може да биде долго.

Алтернативно објаснување може да биде дека тоа воопшто не е наменето за телефони. „Infinix“ веќе започна со продажба на лаптопи со „Windows“ и иако оние што не ги поддржуваат овие стапки, можеби и оној што има големи графички картички е на пат.

Сепак, ако е за телефон, како што тврди изворот, 160W напорно полнење ќе ги надополни дури и решенијата од 120W и 125W што ги воведоа vivo и Oppo. Да не спомнувам дека ќе биде километарски милји пред сегашните телефони со најбрзо полнење Infinix - Note 10 Pro и Zero 8 серијата одат до 33W.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.