x

Instagram Direct доби нов update за полесно да се натпреварува со Snapchat!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Февруари, 2018 од GSM.mk

Instagram планира да претстави нова функција со која апликацијата ќе стане попрактична за користење..

Оние кои користат Instagram Direct често, сигурно знаат како функционира, но еве за што станува збор на кратко:

На Instagram Direct, може да праќате слики и видеа кои, за разлика од Snapchat, вашите пријатели може да ги гледаат неколку пати пред да исчезнат. Но, со новиот update, сами ќе одлучите дали останатите корсници ќе може да ги отворат постовите неколку пати или само еднаш. Според Instagram, ваквиот update "ќе им даде на корисниците поголема слобода и контрола врз фотографиите и видеата кои ги праќаат во Instagram Direct".

Instagram Direct is getting new replay options to better compete with Snapchat

Update-тот се појави минатиот месец, што значи дека веќе треба да биде достапен кај некои корисници.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.