x

Instagram претставува: Collections!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Април, 2017 од GSM.mk

Откако Instagram ги украдe речиси сите функции на Snapchat, сега премина на териоторијата на Pintrest...

Откако минатата година беше претставена можноста за зачувување на постовите, Instagram сега додаде уште еден новитет. Слично како на Pinterst, функцијата Collections им дозволува на корисниците да создаваат т.н фајлови со постови кои им се допаѓаат. Единствената разлика е што фајловите се приватни, додека на Pinterst секој може да ги гледа.

Како и да е, додека се жалиме дека Facebook краде се повеќе идеи од Snapchat, Instagram премина на друга социјална платформа. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.