x

Instagram тестира нова опција позајмена од Facebook!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 08 Октомври, 2019 од GSM.mk

Facebook неодамна избриша една апликација која сега ќе биде претставена на Instagram!

Во главната апликација, Facebook пред месец дена ја избриша Group Stories функцијата. Но, во моментот истата се тестира за Instagram.

Group Stories е функција која беше претставена на Facebook во декември и им овозможуваше на корисниците да креираат групи каде ќе може да споделуваат видеа и слики кои ќе исчезнат за 24 часа. Се разбира, во моментот сеуште не е познато дали ќе работи на истиот начин и за Instagram или сепак ќе биде променета. 

Instagram testing new feature that Facebook discontinued last month

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.