x

iOS 11.1 доаѓа со 70 нови емотикони!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 02 Ноември, 2017 од GSM.mk

Денес, откако Apple го претстави iOS 11.2, компанијата го претстави и iOS 11.1 за iPhone, iPad и iPod Touch

Update-тот тежи 311.3 MB и доаѓа со неколку подобрувања, особено во iMessage. 


Можеби најинтересниот дел е што ќе бидат претставени 70 нови емотикони. Но, нормлано, за да може да ги види оној на кој сте му ги пратиле, мора да има инсталирано iOS 11.1. Инаку, емотиконот нема да биде покажен како што треба. 

За да го инсталирате на вашиот Apple уред, одете во Settings > General > Software Update.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.