x

IPhone 13 ќе биде претставен на 14 септември

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Септември, 2021 од GSM.mk

Најважниот настан на технолошкиот гигант оваа година ќе остане виртуелен, со потенцијално позначајно портфолио на производи.

Следниот настан на Apple се очекува да ги вклучува Apple Watch Series 7 и iPhone 13 и ќе се одржи на 14 септември, потврдија од компанијата. Настанот, како и сите претходни во последната година и половина, ќе се одржи целосно онлајн, во услови на непрекината загриженост за пандемијата.


Септемврискиот настан на компанијата е најважниот во годината за нив, воспоставување на својата линија на производи за празничната шопинг сезона. Минатата година, Apple одржа три главни изданија на производи во втората половина, одделувајќи ги најавите за своите најнови Apple часовници, iPad, iPhone и Mac компјутери. Изданијата помогнаа продажбата и профитот на Apple да се искачат на највисоко ниво, поставувајќи рекордни приходи за iPhone, iPad и Mac на компанијата.

Не е јасно само кои производи ќе ги објави Apple, иако сигурно се очекуваат барем iPhone 13 и Apple Watch 7.
Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.