x

iPhone SE (2022) очигледно се уште ќе изгледа како нешто од 2017 година

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Јануари, 2022 од GSM.mk

На почетокот на 2021 година, некои гласини зборуваа дека следниот iPhone SE има помодерен дизајн. Сега, сепак, преку „апдејтирање“ на една таква гласина, ни е кажано дека всушност iPhone SE (2022) ќе го има истиот дизајн како iPhone SE (2020), кој всушност повторно го користел дизајнот на iPhone 8 од 2017 година.

Дефинитивно, оваа година ќе изгледа како да не е на место во мобилниот свет, бидејќи практично сите телефони, вклучително и буџетските дувалки, се задоволуваат со изгледот на „сите екрани“. Но, новиот iPhone SE нема да има ништо од тоа. Повторно, се чини дека на купувачите на iPhone SE не им е грижа колку е застарен дизајнот на нивниот уред, сè додека останува најевтиниот iPhone за купување, тие ќе го добијат - поради таа причина. О, и овој пат, ќе има и вградено 5G.

Тоа е веројатно најчудниот мобилен производ на Apple, iPhone SE, со неговиот циклус на освежување од две години (нечуен на друго место, дури и во сопственото портфолио на Apple) - и тие само 'освежуваат' нешто во одделот за дизајн секоја друга генерација, како и во - секоја четири години! Но, повторно, ништо од ова не е важно, луѓето ќе продолжат да го купуваат iPhone SE бидејќи тоа е единствениот евтин iPhone.

Во 2024 година, инаку, iPhone SE треба да добие дизајн кој потсетува на iPhone XR и iPhone 11, само со малку помала големина на екранот. Нема да добие Face ID, но наводно ќе доаѓа со Touch ID сензор вграден во копчето за вклучување. За цели две години од сега, ќе добиете такви неверојатни иновации на iPhone SE. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 3

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45