x

Изненадување: Samsung наскоро ќе најави зелен Galaxy S21 Plus

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 21 Јануари, 2021 од GSM.mk

Galaxy S21 уредите се достапни во неколку различн бои кои веќе беа најавени, но компанијата изгледа планира да претстави уште неколку дополнителни нијанси од нив:

S21 Plus официјално е достапен во пет бои - виолетова, црвена, златна, црна и сребрена. Според Samsung Australia веб-страната, компанијата наскоро ќе најави и зелена верзија од овој уред.

Galaxy S21 Plus unofficial variant seen on Samsung's Australian website - Samsung Australia outs unannounced Phantom Green Galaxy S21 Plus

Зелениот S21 Plus ќе има две верзии - 8GB RAM и 128GB меморија и 8GB RAM со 256GB меморија.

Samsung Australia outs unannounced Phantom Green Galaxy S21 Plus

Првичните нијанси од телефонот официјално ќе бидат достапни од 29 јануари, а зелената ќе биде достапна малку подоцна.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.