x

Каде да го гледате Apple настанот?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 20 Април, 2021 од GSM.mk

Откако Siri го најави денот на кој ќе се одржи новиот Apple настан, тој датум се покажа како точен и конечно стигнавме до него...

Станува збор за ‘Spring Loaded’ прес-конференцијата која ќе се одржи денес, на 20 април. Бидејќи повторно ќе биде одржана виртуелно, достапна е за сите фанови. Најлесниот начин за оние кои се заинтересирани да ја гледаат е преку официјалниот YouTube канал на Apple:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.