x

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Категорија: Совети Објавено на 21 Април, 2021 од GSM.mk

Во новото видео на Howfinity ќе ви објаснат како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone.

Батериите ослабнуваат со текот на времето, па во ова видео ќе најдете интересни совети како да го продолжите векот на батеријата.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.