x

Како да имате iPhone функции на OnePlus 7 Pro?

Категорија: Совети Објавено на 31 Јули, 2019 од GSM.mk

Во последно време, смартфонтите со голем екран станаа новиот стандард. Но, за нивно имплементирање компаниите мораа да направат големи промени во дизајнот и користењето на нивните уреди..

Со цел да се добие целосен "all screen" екран, компаниите ги отстрануваат сите физички копчиња од предниот дел на телефоните. Поради тоа, голем дел од нив функционираат со помош на сензори и снимање на гестовите на своите корисници. 

Без сомнение, iPhone уредите имаат едни од најдобрите системи за навигација и користење на iOS. Доколку сакате да го имплементирате овој начин на вашиот нов OnePlus 7 Pro, ќе ви покажеме како може да го постигнете тоа во неколку чекори:

Најпрво, од Play Store треба да ја симнете апликацијата Fluid Navigation Gestures. 

Потоа, откако ќе кликнете на "Enable" ќе се појави ново мени. Во него, треба да ги активирате "Draw over other apps" и "Accessibility service". 

Следно, треба да кликнете на "Actions". Тука може да одберете до кои функции сакате да имате пристап само со "лизгање". 

How to get iPhone gestures on the OnePlus 7 Pro

How to get iPhone gestures on the OnePlus 7 Pro


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.