x

Како да инсталирате iOS 14 public beta на вашиот iPhone или iPad?

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 09 Септември, 2020 од GSM.mk

На YouTube каналот на Howfinity ќе ви покажат како да го инсталирате новиот оперативен систем едноставно и лесно.

Оперативниот систем iOS 14 public beta е достапен и бесплатен, но најпрво проверете дали може да го инсталирате на вашиот iPhone.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.