x

Како да исклучите и вклучите Auto Brightness на iPhone XS Max и XR

Категорија: Совети Објавено на 22 Февруари, 2019 од GSM.mk

Автоматското осветлување на екранот е малку променето со новиот iOS, што значи дека со едноставно лизгање на опцијата само повремено ќе ја прилагодите светлината..

За целосно да може да ја контролирате опцијата, еве што треба да направите:

1. Одете во Settings и General Options

How to enable and disable Auto Brightness on iPhone XS Max and XR

2. Отворете ја Accessibility опцијата и кликнете на Display Accomodation

How to enable and disable Auto Brightness on iPhone XS Max and XR

3. Сега, може целосно да ја контролирате светлината и Auto-Brightness опцијата на екранот на вашиот iPhone и iPad уред

How to enable and disable Auto Brightness on iPhone XS Max and XR


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.