x

Како да користите Messenger Rooms преку Facebook и Instagram?

Категорија: Совети Објавено на 24 Мај, 2020 од GSM.mk

Facebook ја најави Messenger Rooms опцијата како одговор на Zoom и Google Meets кои се особено популарни во моментот...

Еве како може да ја користите:

На Facebook, опцијата се наоѓа на горниот дел од Home Feed.


Потоа, ќе може да одлучат кои пријатели сакаат да ги поканат на видео повикот. Видео повиците ќе може да се одржуваат со 50 корисници.


На Instagram, опцијата може да се користи преку Direct Messages. Од таму, корисниците ќе може да ги поканат своите следбеници на платформата.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.