x

Како да направите вертикално видео на Instagram Story?

Категорија: Забава Објавено на 24 Ноември, 2019 од GSM.mk

Ви треба вертикално видео за Instagram Story, IGTV или TikTok?

Најдобра опција ви е да користите Adobe Premiere Pro кој го користат врвни професионалци. Следете ги инструкциите на видеото на Howfinity за да ги совладате деталите.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.