x

Како да полните друг уред со вашиот Samsung Galaxy S10?

Категорија: Совети Објавено на 17 Април, 2019 од GSM.mk

Можеби сте слушнале дека S10 доаѓа со интересна опција која ви овозможува да полните друг уред со него. Еве како функционира:

1. Активирајте Wireless PowerShare

How to charge other phones with your Samsung Galaxy S10

Опцијата може да ја најдете во делот за нотификации:

In case you don't have PowerShare in your shade, this is where to find it

In case you don't have PowerShare in your shade, this is where to find it

In case you don't have PowerShare in your shade, this is where to find it

In case you don't have PowerShare in your shade, this is where to find it

2. Свртете го уредот на задната страна и започнете со полнење

How to charge other phones with your Samsung Galaxy S10

Следниот чекор е едноставен - свртете го вашиот Galaxy S10 на задната страна и сместете го уредот кој сакате да го полните врз него.

Тоа е се. Брзо и едноставно!

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.