x

Како да пратите порака со Voice Control?

Категорија: Совети Објавено на 04 Мај, 2020 од GSM.mk

Apple сподели неколку видеа со цел да им помогне на корисниците да откријат функции кои можеби не ги знаеле досега:

Најпрво, станува збор за неколку совети во врска со дигиталниот асистент. Прво, одите во Settings > Accessibility > Siri и вклучете ја Type to Siri опцијата. Откако ќе го кликнете и држите страничното копче на уредот, дигиталниот асистент ќе се вклучи со QWERTY тастатура на долниот дел на екранот. Едниот начин е да го пишете прашањето или барањето со тастатурата. Другиот начин е тоа да го направите гласовно преку активирање на Siri со "Hey Siri" гласовната опција.

You can type your questions and tasks for Siri instead of saying them - Here's how you can type your questions and requests to Siri instead of speaking them aloud

Apple сподели две видеа. Првото споделува како да пратите порака со ефекти преку Voice Control.


Следното покажува како може фабрички да го ресетирате вашиот iPhone.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.