x

Како да споделувате фајлови и фолдери од Google Drive преку линк?

Категорија: Совети Објавено на 27 Април, 2020 од GSM.mk

Како корисници на алатката Google Drive можете да споделувате фолдери и фајлови преку линк или преку директен e-mail од Google Drive.

Како да го направите тоа научете од туторијалот на Howfinity.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.