x

Како ќе изгледа новиот Apple iPad?

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 25 Август, 2021 од GSM.mk

За потполно редизајнираниот iPad mini се зборува веќе некое време, а сега се појавија и нови рендери.

Шестата генерција на iPad mini треба да се појави оваа година приближно во исто време кога ќе пристигне и новиот iPhone 13, a најновите рендери кои ги креираше Мајкл Ма претставуваат како ќе изгледа малиот таблет.

Претстојниот iPad mini ќе има екран од 60 Hz и димензии 206х138х6,1 мм, а ќе биде достапен во Space сива, Rose златна и зелена и Sky сина боја.

Се очекува дека ќе добие A14 Bionic процесор, а ќе биде достапен со 64, 128 и 256 GB интерна меморија.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45