x

Како работи селфи камерата скриена под дисплејот?

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 31 Декември, 2020 од GSM.mk

YouTube каналот JerryRigEverything во најновото видео одлучи да открие интересни детали за камерата на ZTE Axon 20 5G, скриена под екранот на телефонот.

Под дисплејот се наоѓаат камера (32 MP), бројни сензори и специјални додатоци, а од видеото може да видиме како всушност функционира селфи камерата под дисплејот и што има под екранот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.