x

Како се забавувале луѓето пред Интернетот?

Категорија: Забава Објавено на 22 Октомври, 2013 од Теодора Нарашанова

Вистината е дека Интернетот зафаќа огромен дел од нашето секојдневие, но и општо од нашиот живот. Повеќето не би можеле да замислат еден ден без социјалните мрежи, некоја страна за филмови и игри или едноставно без проверување на својaта e-mail адреса.

Но, сепак пред ерата на компјутерите, односно години и години наназад, луѓето успевале да се забавуваат без користење на Интернет и се што нуди тој. Погледнете како.

 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.