x

Кога хероините од видео игрите би имале реалистичен изглед

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 03 Февруари, 2017 од GSM.mk

Како би изгледале фиктивните девојки од познатите видео игри, кога би имале реалистичен изглед и пропорции?

Женските ликови во видео игрите, што се насочени претежно за машката популација, се направени да изгледаат како сонот на секој маж. Но нивниот физички изглед е далеку од реалистичен.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.