x

Кои нови функции ги носи iOS 10 на iPhone?

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 09 Септември, 2016 од GSM.mk

Apple ќе го пушти својот нов оперативен систем iOS 10, на 13 септември и како и досега, ќе биде бесплатен за преземање. Истиот ќе биде достапен за iPhone 5 и сите понови модели, iPad 4 и сите понови модели на таблети, iPad Mini 2...

Па кои нови функциии може да ги очекувате на вашите iPhone телефони, откако ќе го инсталирате овој софтвер? Подобрени СМС пораки, бришење на вградени апликации (конечно!), побрз пристап до камерата и многу други нешта. Во видеото погледнете како ќе изгледаат овие новитети.


Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.