x

Кои се најдобрите игри за 2016 според корисниците на PlayStation?

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 16 Јануари, 2017 од GSM.mk

Корисниците на PlayStation конзолите и читателите на блогот PlayStation.Blog ги одбраа најдобрите видео игри за 2016 година, во повеќе категории. Апсолутен победник е најновата во серијалот за Нејтан Дрејк, Uncharted 4: A Thief’s End.

Најдобра игра за PS Vita: World of Final Fantasy

Најдобра PlayStation 4 игра: Uncharted 4 A Thief’s End

Најдобра независна игра: Firewatch

Најдоброто за PlayStation 4 Pro: Battlefield 1

Најдобра игра со виртуелна реалност: Batman Arkham VR

Најдобра приказна: Uncharted 4 A Thief’s End

Најдобар актерски перформанс: Нолан Норт (Uncharted 4)

Најдобри визуелности: Uncharted 4 A Thief’s End

Најдобар мултиплеер: Battlefield 1

Најдобра експанзија: The Witcher III

Најиновативна игра: The Last Guardian

Најочекувана игра: The Last of Us Part II

Студио на годината: Naughty Dog (Uncharted 4)

Извор: kajgana.com


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.