x

Која е најпродаваната игра за конзолите во 2016 година?

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 25 Декември, 2016 од GSM.mk

Call of Duty како најпродавана франчиза осма година по ред е на врвот според продажбата во САД. Кога Activision првпат ја претстави Call of Duty: Infinite Warfare, играта беше дочекана со многу лоши критики, а трејлерот со најмногу дислајкови.

Но изгледа дека тоа не и наштети на играта, бидејќи Activision објави дека Infinite Warfare е најпродавана игра за конзолите во 2016 година.

Според компанијата, Infinite Warfare е број еден игра според продажбата во САД, а Activision своето тврдење го базира на продажбата физички копии и се однесвуа само на продадените игри за конзолите.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.