x

Колку е издржлива батеријата на Galaxy S21 Plus?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 26 Јануари, 2021 од GSM.mk

Колку е издржлива батеријата на Galaxy S21+?

Издржливост и полнење:

  • YouTube: 8 часа и 27 минути
  • Веб-сурфање, 120Hz: 10 часа и 50 минути
  • Веб-сурфање, 60Hz: 12 часа и 10 минути
  • Гејмање, 120Hz: 6 часа и 5 минути
  • Гејмање, 60Hz: 8 часа и 36 минути
  • Полнење: Батерија од 4800 mAh, 70 минути со полнач од 26W

веб-сурфање, споредба со други телефони:

ИмеЧаса

Galaxy S21 Ultra

16 часа и 7 минути
Galaxy S21+

12 часа и 11 минути
Note 20 Ultra

11 часа и 57 минути
Galaxy S20 5G

12 часа и 23 минути
Galaxy S21

9 часа и 6 минути
iPhone 12 Pro Max          

14 часа и 6 минути
OnePlus 8

12 часа и 15 минути

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.