x

Колку ќе биде издржлива батеријата на Galaxy S21?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Јануари, 2021 од GSM.mk

Од новонајавената Galaxy S21 серија очекуваме неколку подобрувања, меѓу кои и поиздржливи батерии..

Серијата е составена од три модели - Galaxy S21, S21+ и S21 Ultra. Основниот S21 има батерија со:

  • 4000 mAh 
  • полнење од 25W-45W
  • безжично полнење од 15W

веб-сурфање (120Hz)веб-сурфање (60Hz)
Galaxy S21 (4000 mAh)7 часа и 45 минути12 часа и 12 минути
Galaxy S20 (4000 mAh)8+ часа12+ часа


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.