x

Колку ќе чини поправка на Galaxy S20 серијата?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 26 Март, 2020 од GSM.mk

Galaxy S20+ и S20 Ultra имаат едни од најубавите и најголемите екрани кај Android уредите, но токму поради тоа нивната поправка беше очекувано да е поскапа од обично...

Според видеата кои се појавија кои ја тестираат нивната издржливост, изгледа дека екраните се сепак лесно кршливи. 

Доколку и вие сте сопственик на Galaxy S20 уред, тогаш најпаметно би било да купите квалитетна заштитна маска. Ова се цените на поправка на нивните екрани: 

  • Galaxy S20 Ultra 5G: 279 долари
  • Galaxy S20+: 259 долари
  • Galaxy S20 5G: 239 долари

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.