x

Latest Posts: Нова опција на Instagram!

Категорија: Занимливости Објавено на 15 Февруари, 2020 од GSM.mk

Instagram тестира нова опција која најверојатно ќе им биде од голема корист на корисниците...

Instagram има добри вести за корисниците на кои им недостига стариот, хронолошки, распоред според кој се појавуваат постовите. Компанијата тестира нова опција наречена "Latest Posts". Оваа опција ќе се појавува на главниот Feed и ќе им овозможи на корисниците првично да ги гледаат најновите постови од нивните пријатели како што ќе бидат постирани. 

Instagram сеуште ќе го има истиот начин на покажување на постовите, но ова ќе биде како дополнителна опција која ќе биде достапна и ќе им помогне на корисниците да не пропуштат ниту еден нов пост. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.