x

LeEco S1 Pro е евтин iPhone на Кинескиот пазар

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Јануари, 2023 од GSM.mk

LeEco штотуку најави нов телефон за Пролетниот фестивал (кинеската Нова година, која е на 22 јануари оваа година).

LeEco S1 Pro е средна класа која очигледно е силно инспирирана од iPhone 14 Pro, сè до Динамичкиот остров. Тој е исто така активен, слично на предводникот на Apple.

Сепак, изгледот е местото каде што завршуваат сличностите. LeEco S1 Pro има 6,5-инчен LCD 720x1600px со стандардна стапка на освежување од 60Hz. Се напојува со 12nm чипсет Zhanrui T7510 со 4 јадра Cortex-A75 од 1,8 GHz и 4 Cortex-A55 јадра од 1,8 GHz. Со графиката се ракува со графичкиот процесор Imagination 9446 со такт од 800 MHz. Има единечна конфигурација од 8/128 GB.

The LeEco S1 ProThe LeEco S1 Pro

LeEco S1 Pro пакува батерија од 5.000 mAh со полнење од 10 W. Има предна камера од 5 MP и главна камера од 13 MP на задната страна.

LeEco S1 Pro ги има мобилните услуги на Huawei наместо GMS, но тоа не е изненадувачки бидејќи пакетот на Google е недостапен во Кина.

The LeEco S1 ProThe LeEco S1 Pro

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.