x

Lenovo Yoga Pad Pro ќе се лансира на 24 мај

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 11 Мај, 2021 од GSM.mk

Откако минатата недела го тестираше својот Јога Pad Pro 13, Lenovo сега го откри датумот на лансирање на својот претстоен таблет. Уредот треба да биде објавен на 24 мај во Кина. Најновиот тизер, исто така, потврдува дека Pad Pro ќе донесе подесување на четири звучници со Dolby Atmos сместен во цевчестиот држач за удирање.

Најновата Јога таблет ќе понуди голем 13-инчен дисплеј со резолуција од 1440p, стапка на освежување од 120Hz и Dolby Vision. Екранот поддржува 4096 нивоа на притисок што го прави идеален за скицирање и земање белешки. Според шпекулациите, ќе го видиме Snapdragon 870 на кормилото.

Таблетот ќе донесе HDMI конекција што ќе ви овозможи да го користите преносен дисплеј. Неговата издолжена подлога за нозе има и закачалка што можете да ја обесувате на различни површини. Исто така, поставено е да содржи две USB-C порти - една за полнење и друга за поврзување на периферни уреди.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.