x

LG Escape Plus: Уред со уникатна функција која ја немаат Apple и Samsung уредите!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Септември, 2019 од GSM.mk

Секоја година во септември, корсниците се највозбудени за претставувањето на iPhone серијата и најавувањето на Pixel уредите. Но, има голем број други компании кои лесно е да ги заборавиме во целата конкуренција..

LG Escape Plus има 5.4 инчен FullVision дисплеј со резолуција од 720 x 1440 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 18:9. Во внатрешноста се наоѓа Snapdragon 425 со 2GB RAM и 32GB меморија. 

The LG Escape Plus is just $119.99 at Cricket Wireless - Cricket's new entry-level phone has a feature not found on the iPhone XS and Galaxy Note 10+

Бидејќи е буџетски телефон, на задниот дел има една камера од 8 мегапиксели, додека селфи камерата е од 5 мегапиксели и има Portrait Mode. Работи на батерија од 3000 mAh. Интересно е што овој уред има една функција која не може да биде најдена ниту на Apple и Samsung уредите - отвор за слушалки од 3.5 mm. 

Неговата цена е само 120 долари. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.