x

Мајкрософт објави уште еден тизер за Windows 11 пред настанот

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 25 Јуни, 2021 од GSM.mk

„Мајкрософт“ има наредено настан за неколку часа од сега што ќе го прикаже „Виндоус 11“ пред светот и сака да се вклучите.

Во промотивниот клип објавен на својата официјална сметка на Твитер во Виндоус, Мајкрософт го задева ремонтот на новиот ОС, како и навести дека допирот ќе биде голем дел од новиот ОС.

Досега знаеме дека Виндоус 11 ќе донесе нов изглед на лентата со задачи и прозорците, како и понапредни опции за повеќе поставувања на мониторот.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.