x

Маркантни фотографии и фотоапаратите со кои се направени

Категорија: Занимливости Објавено на 25 Август, 2019 од GSM.mk

Велат дека фотографијата вреди илјада зборови. Некои фотографии се вредни најмалку еден милион долари. Фотографите во тој момент (можеби) не знаеле дека ќе влезат во историја на фотографијата.

Погледнете ја галеријата на Boredpanda со имињата на фотографите и фотоапаратот со кој се направени. 
Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.