x

Меколи Калкин е повторно сам дома во новата реклама на Google

Категорија: Забава Објавено на 22 Декември, 2018 од GSM.mk

Google денеска ја објави новата реклама за нивниот Google Assistant, кој може да ја поврзе и контролира технологијата во вашиот дом. Рекламата е всушност омаж за популарниот „Home Alone“ и во неа се појавува Меколи Калкин.

Иако домашните асистенти на Amazon и Apple можат да го направат истото како и Google Assistant, сепак тие немаат реклама во која се појавува Меколи Калкин во улогата на постар Кевин Мекалистер.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.