x

Microsoft потврди: Gears of War пристигнува на 22 август!

Категорија: Забава Објавено на 21 Август, 2019 од GSM.mk

Најавена пред година дена, мобилната игра на Microsoft, Gears of War, конечно пристигнува на 22 август

Бидејќи е произведена во партнерство на Microsoft со Funko Pop!, играта е позната како Gears Pop! и ќе биде достапна и за Android и за iOS и на глобално ниво.

Во играта ќе се наоѓаат повеќе од 30 Gears of War карактери и може да градите своја група од различни COG и Locust единици.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.