x

Милион волти против неуништливиот Nokia 3310!

Категорија: Занимливости Објавено на 04 Јуни, 2018 од GSM.mk

Важно: Не го пробувајте ова дома!

Nokia 3310 важи за неуништлив телефон, а еден руски YouTube канал го тестираше телефонот дали ќе издржи напон од милион волти.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.