x

Момче креирало апликација за запознавење на која бил единствениот машки корисник!

Категорија: Занимливости Објавено на 07 Декември, 2019 од GSM.mk

Smith од Северна Каролина создал апликација за запознавање со интересна база на корисници...

Апликацијата е наречена Singularity и без разлика колку пати девојките се обидат да најдат потенцијален партнер, постојано ќе добиваат различни слики од Aaron Smith, креаторот на апликацијата. Aaron дури направи видео реклама за промовирање:


Сеуште не сме запознаени со резултатот на ваквиот експеримент на Aaron.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.