x

„Mortal Kombat“ доаѓа заедно со Шварценегер

Категорија: Забава Објавено на 23 Август, 2019 од GSM.mk

Во тек на саемот Gamescom 2019, играта „Mortal Kombat“ ја најави новата верзија „Mortal Kombat 11 Kombat Pack“, кој содржи шест нови ликови: Shang Tsung, Nightwolf, Sindel, Terminator T-800, Joker I Spawn.

Коментарите главно се однесуваат на Шварценегер, за кој се радуваат што ќе се појави во играта и за Синдел, за која сметаат дека е стара во однос на хероините и антихероините во оваа игра.

Многу позитивни критики привлече и Joker кој е најдобар лик во Kombat Pack до сега.

Кој ќе го дочека март 2020 година за да излезе игрицата?


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.