x

Moto E7: Карактеристики

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Ноември, 2020 од GSM.mk

Moto E7 е новиот уред на Motorola кој беше најавен на 24 ноември и наскоро ќе биде официјално достапен.

На предниот дел има 6.5 инчен дисплеј со резолуција од 720 x 1600 пиксели и 20:9 сооднос. Ќе доаѓа со пластична конструкција и ќе биде достапен во сива, сина и корална боја.


Во внатрешноста на уредот се наоѓа Helio G25 процесор со 2GB RAM и 32GB меморија. Батеријата е од 4000 mAh. На задниот дел системот камери е со два сензора од 48 и 2 мегапиксели, додека селфи камерата е од 5 мегапиксели. Скенерот за отпчеатоци е на задниот дел. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69