x

Моторола Мото Е40 со „тизер“ пред лансирањето

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 07 Октомври, 2021 од GSM.mk

Motorola се подготвува да објави нова понуда за буџет во својата серија Е, наречена Moto E40. Уредот беше претставен во нов твит од брендот, навестувајќи го датумот на лансирање во блиска иднина.

Претходните протекувања на Мото Е40 ни го покажаа неговиот дизајн и клучни спецификации, кои вклучуваат 6,5-инчен HD+ дисплеј со брзина на освежување од 90Hz, чипсет Unisoc T700 и тројна камера со главен сензор од 48MP и три помошни модули од 2MP. Батеријата треба да влезе во 4.000 mAh.

Motorola Moto E40Motorola Moto E40

Уредот ќе има дисплеј со отсечен отвор и пластична задна страна со шара. Мото Е40 се очекува да се продава околу 180 американски долари.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.